Techniniai Gumos Gaminiai
Raudondvario pl. 127
LT-47188 Kaunas
+370 37 363277 +370 37 363277

Gamybos procesas

Gumos gamybos technologinis procesas


1. Žaliavos

Gumos gamybai naudojamos sekančios žaliavos:

 • Kaučiukas ;
 • Kaolinas ;
 • Suodžiai ;
 • Kreida ;
 • Minkštintojas ASMG ;
 • Dioktilftalatas ;
 • Litoponas ;
 • ZnO ;
 • MgO ;
 • Industrinė alyva ;
 • Kitos cheminės medžiagos (Ekalad DPG/C, vulkafilas TMTD/C, vulkacitas CZ/EGC, titanas R001ir kiti).


2. Gumos mišinių gamyba

Medžiagos pasveriamos pagal technologo receptūrų ir elektriniais valcais (galingumas 160 kW) sumaišomos į vientisą masę. Sumaišymo procedūra trunka 20–30 min., vienu metu sumaišoma apie 50–70kg mišinio. Proceso metu valcai aušinami pramoniniu vandeniu. Po to gumos masė nuimama nuo valcų 10–20mm. storio lakštais ir pakabinama ant metalinių stovų ataušinimui. Ataušusi guma suklojama ant medinių padėklų tarp lakštų padedant medvilninį audinį ar polietileno plėvelę tam, kad lakštai nesuliptį vienas su kitu. Tokiu būdu gaunama gumos masė vadinama nevulkanizuota guma, kurios dalis yra parduodama, o kita dalis eina į tolesnį perdirbimą, kur iš jos gaminami įvairūs vulkanizuoti gaminiai.
 

 3. Gumos ruošinių paruošimas

Šio etapo metu elektrinės šricmašinos pagalba iš nevulkanizuotos gumos lakštų yra daromi specialūs įvairaus dydžio ir formos ruošiniai. Špricmašinos yra aušinamos pramoniniu vandeniu. Minėtojo proceso metu gumos temperatūra yra apie 30–50 °C. Po to diskinio peilio pagalba šie ruošiniai supjaustomi pagal reikalingumą į mažesnius gabaliukus, kurie bus naudojami vulkanizacijos presuose.

 


 4. Gumos gaminių presavimas

Elektrinių hidraulinių presų pagalba panaudojant dvipusės metalines presformas vykdomas nevulkanizuotos gumos vulkanizacijos procesas, kurio metu pagaminami įvairūs gumos gaminiai: žiedai, manžetai, tarpinės, ratukai, plokštės ir kt. Vulkanizacijos proceso metu vyksta cheminė reakcija, kurios metu nevulkanizuota gumos masė įgauna tvirtą stabilią būseną, atkartojančią metalinės presformos vidinę dalį. Vulkanizacijos temperatūra yra 150-170 °C, o slėgis 150-200 barų. Vulkanizacijos presai yra prijungti prie stacionarinės ištraukiamosios ventiliacijos. Normaliai dirba 3-4 vulkanizacijos presai (vieno preso elektrinis galingumas 40 kW). Ruošiniai į metalines presformas įdedami ir pagaminti gaminiai iš jų išimami rankiniu būdu.

 


5. Apdaila

Pagaminti gumos gaminiai yra apkarpomi žirklėmis arba apipjaustomi peiliais rankiniu būdu tam, kad pašalinti nereikalingus gumos likučius, susidariusius presuojant gaminius metalinėse presformose. Po to gaminiams atliekamas patikrinimas pagal kokybės reikalavimus ir po to jie pakuojami.
 

MODx Content Manager »

« MODx Parse Error »

MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/c4878s1/domains/guma.lt/public_html/manager/includes/document.parser.class.inc.php:452) 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: /home/c4878s1/domains/guma.lt/public_html/manager/includes/document.parser.class.inc.php 
  Line: 416 
  Line 416 source: header($header);  
 
Parser timing
  MySQL: 0.1480 s s(5 Requests)
  PHP: 0.0329 s s 
  Total: 0.1809 s s